Digitalizace 8 mm Meopta

Po několika týdnech, co mám na celuloidovém filmu na caa 5 cívkách (1 x 4 minuty a 4 x 16 minut historický záznam z počátku 70. let, bych už rád něco konečně prakticky podniknul pro naplnění v záměru zdigitalizovat zapůjčené záznamy od přátel.

Funkčních a dostupných promítaček ubývá, pokud jsou vůbec k sehnání a celuloidový pás podléhá zubu času. Co ovšem má hodnotu, je záznam a to vskutku historický.

Chce to značnou míru trpělivosti a poměrně jednoduché vybavení: projektor (bude, je na cestě Meopta MeoLux 2, funkční !!! z Plzně !!!), plátno (mám), notebook s filmovým editorem (mám), tablet a hlavně čas (to také).

demontrační video jiného autora:

Pokud by se mi podařilo dostat obraz z promítačky na plátno, tak  jsem schopen v dobré kvalitě cívky zdigitalizovat i sám (malá cívka o průměru 7,5 cm na 4 minuty, větší cívka 12,5 cm na 16 minut záznamu).

Pouhá hodina a půl provozu promítačky postačí !

Dá se s uvedeným tabletem a funkčním projektoremi zvládnout a naskenovat v čase pod 30 minut ! Následně pak ještě dvě další 16 minutové z jiného data.

Samotné snímání obrazu lze realizovat standardním tabletem přímo z plátna, použiji Lenovo PHAB 2 Plus 32GB Champagne Gold, který vyhovuje jak po stránce obsluhy, tak i kvalitou na převod do formátu dnes již běžného digitálního televizoru ve výstupním formátu mp4 a rozlišení 1900 x 1024 px.

Vzhledem k tomu že zapůjčený projektor Meopta MEOS DUO nesplňuje prozatím (do vyřešení problematiky) očekávání, nemám příliš možností, jak to řešit.

Musím se v každém případě vyhnout poslední zoufalé možnosti zadat to profesionálům: Digitalizace u myfilm, protože jde o variantu nadměrně drahou (za 4 minuty 213,-Kč).

PDF: http://nas4y.net/wp-content/uploads/Digitalizace-8-mm-Meopta.pdf

Příspěvek byl publikován v rubrice Analogové diluvium, dilna, Filmora se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Digitalizace 8 mm Meopta

 1. Zavadil Josef napsal:

  Dobrý den,

  není problém výstupní digitalizovaný záznam poslat přes úschovnu. V objednávce tuto možnost nabízíme v „archivaci na“ FTP, což obsahuje všechny cloudy.

  http://www.myfilm.cz/digitalizace-8mm-filmu/archivace-na/ftp/


  Více informací na: http://www.myfilm.cz
  pokud i přesto máte nějaký dotaz, neváhejte nás kontaktovat na níže uvedených
  telefonních kontaktech.

  S pozdravem
  Kubeczka Jiří
  MYFilm – digitalizace záznamů

  Web: http://www.myfilm.cz
  E-mail: info@myfilm.cz
  Mobil: 606787927

 2. meopta napsal:

  2018/07/16, 17:08 předán Meopta Meolux 2 na PPL Plzeň a když to klapne, za pomocí funkčního projektoru pomocí mobilu sejmu caa hodinový záznam na další střih a úpravy pro spuštění na moderním digitálním televizoru.
  2018/07/16, 17:08 Meopta MEOLux 2 předán na cestu ke mě na PPL Plzeň

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.