Když už MS WindowsXP

Pokud máme starší počítač, buďme si vědomi toho, že bude stíhat, to co po něm očekáváme především v případě, že budeme respektovat kupící se jeho salbiny.

Je to jak z se stárnoucím autem.

Motor má tentýž, co před léty, když jste jej pořídily a ten dostál určitých negativních změn. Je ať už tomu věříte, či ne „vyběhaný“.

Výkon systému, v tomto případě tzv. operačního systému MS WindowsXP je prostě odzvoněno, stejně jako jeho následovníkům, jako byl operační systém MS Wista, MS Windows 7.

Dnes je nejnovějším operačním systémem MS Windows 10, na což ale váš stařičký stolní počítač, stejně jako obdobně starý notebook proste konstrukčně již nemá.

A tak ten váš operační systém na více jak 10 let starém počítači je dýchavičný, ne však úplně ztracen.

V čem tedy je problém základní ?

Od  doby, kdy byl váš počítač a jeho původní operační systém MS WindowsXP mladý se stalo následující:

Samotný operační systém MS WindowsXP po spuštění počítače býval svěží a po letech se loudá, trvá řadu minut, než naběhne:

Jako nově spuštěná zabíral operační systém MS WindowsXP na vašem harddisku prostor velikosti CD disku a dnes zabírá možná i desetinásobek.

To, co jste za léta užívání na hrddisk počítače z internetu, fotoaparátů, kamer a pod. uložli a tím určitě i značně váš harddisk zaplnili, neúměrně počítač brzdí a spomaluje již při startu a hrozí, že se nakonec, pokud nezměníte svůj systém práce naprostým vytuhnutím operačního systému a nečinností počítače až po strátu veškerých dat.

Transcend StoreJet 25M3 500GBData je třeba ukládat mimo operační systém !!!

Tedy vše co jste postahovali, zredukovat, duplicitní soubory eliminovat a uložit na jinou část disku, jinou než systémovou, na jeho rozšířenou část, tedy část disku ornačenou v abecedním pořadí dalším písmenem, jiným než disk C:\

Nebo na externí harddisk Transcend StoreJet 25M3 500GB, případně usb flash.