Meopta MEOS DUO

Tak jsem zase o krok blíže mému záměru Digitalizace a převod 8mm filmů získáním promítacího přístroje: MEOPTA – MEOS duo. Nedříve se musím ale vyrovnat s technickými nedostatky:

Pojistka trubičková T 2A 5×20 (nejspíš je třeba mít nějakou i v záloze).

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

gumička meosduo

Řemínky MeosDuo SADA (caa 250,- Kč)

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

http://kinoaparat.cz/wp-content/uploads/2013/02/Meopta_Meos_CZ.pdf

Tuto promítačku značka MEOPTA vyráběla v letech 1977-1986. Promítá filmy ve velikosti 8mm SUPER nebo NORMAL. Objektiv je od značky CORRIGON 1.4/15-25. Plátno osvědcuje halogenová žárovka se studeným zrcadlem o výkonu 100W/12V. Má plynulou regulaci od 12-24 snímků za vteřinu.
zdroj: www.MEOPTA.COM

Schéma projektoru MEOS DUO

MEOS DUO se vyráběl ve dvou variantách.

Druhý typ obsahuje stejnosměrný motorek, jehož otáčky jsou regulolovány pomocí tranzistoru KD602 řízeného z potenciometru na promítačce nebo ze zvukového synchronizátoru, který se prodával samostatně a využíval pro svou činnost stereo magnetofonu na jehož jedné stopě byl zaznamenán zvuk k filmu a na druhé speciální synchronizační značky.

Uvedené schéma patří právě promítačce druhého typu a obsahuje jak schéma vlastního projektoru (menší část vpravo od dělící čáry), tak i schéma celého synchronizátoru (větší část vlevo).

Příspěvek byl publikován v rubrice Analogové diluvium, dilna, Filmora se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Meopta MEOS DUO

 1. WebAdmin napsal:

  Odhad délky 8mm filmu

  Uvedená tabulka Vám pomůže odhadnout přibližnou délku záznamu z průměru filmu na kotouči při standardní rychlosti filmu.
  Ø filmu, čas
  Ø 7,5 cm, 4 minuty
  Ø 10 cm, 8 minut
  Ø 12,5 cm, 16 minut
  Ø 15 cm, 24 minut
  Ø 17,5 cm, 32 minut

  Skutečná délka záznamu je závislá na rychlosti natáčení, průřezu celuloidu, průměru vnitřního průřezu a druhu filmu (normál/super).

  https://goo.gl/maps/W2hFcseLQn12

 2. Pingback: Digitalizace 8 mm myfilms | NAS4y.NET Admin Block

 3. Pingback: Meopta MS 8 | NAS4y.NET Admin Block

Komentáře nejsou povoleny.