Motohodiny hhhh.mm.ss v MS Office.Exel

Dostal jsem e-mailem dotaz od přítele ve formě naléhavého sdělení: „10020:30:40 – 10010:10:20 = hhhh.mm.ss (Výsledek by měl být ve tvaru, tedy motohodiny„.)

Z webu: Rozdíl motohodin, kde je řešení bez sekund:

=(DOLLARDE(DOSADIT(C1;“:“;“,“);60)/24)-(DOLLARDE(DOSADIT(A1;“:“;“,“);60)/24)

a navíc je toto makro třeba drobně nastavit na zpracování i údajů i se sekundami, potažmo tedy počáteční stav : hhhhh:mm.ss, konečný stav : hhhhh:mm.ss, rozdíl hhhh:mm.ss

Dvě odlišné hodnoty (datový typ) problěhlých (řekněme) motohodin a jelikož se obdobný výpočet provádí v tabulkovém procesoru (v tomto případě MS Office.Excel nevedu protože má poněkud jinou sadu pro makra) může týkat třeba i času stráveného například na služební cestě a je třeba v rámci studia na střední odborné škole za domácí úlohu zdokumentovat právě ve zmíněném tabulkovém proceroru výpočtem rozdílu času mezi: MH1):hhhh.mm.ss – (MH2):hhhh.mm.ss (vypetrachtovat hhhh, převést na numerickou hodnotu a tu podělit 24 hodinami, jelikož s jedná o právě tento údaj, po té pořešit obdobně případný zbytek s návazností na mm a ss.

Tuto výslednou hodnotu posléze znovu vrátit jako výsledek v původním formátu hhhh.mm.ss, což se to nacpat do jednoho makra a jako výsledek do pole určeného k robrazení výsledku. Cesta zdánlivě obtížná, pokud chybí zkušenosti, jinak brnkačka.

Bohužej jsem přímo z níže uvedených důvodů příno pomoci nemohl a tak jsem zabádal alespoň na netu a našel jsem na tento odkaz, kde věc již někdo pořešil a právě ve zmíněném tabulkovém procesoru MS Office, MS Excel, Téma: Rozdíl motohodin, což není pro LibreOffice. Calc na záložním notebooku ASUS UL20FT CPU Celeron s taktem 1,07 GHz a 2 GB RAM, jelikož se mi můj hlavní noťas (Sony VAIO-VGN-AW – 41ZF/B, Počítačová hotovost) poněkud vážně zoznemohl a je na „operaci“ mimo domov.

Příspěvek byl publikován v rubrice Internet, MS Windows se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 Response to Motohodiny hhhh.mm.ss v MS Office.Exel

  1. WebAdmin napsal:

    Funkce z listu MS Excel vyobrazení v aplikaci Calc kancelářského balíku LibreOffice 5.0
    v prostředí Debian Stretch
    =((MID(D5;1;FIND(„:“;D5;1)-1)+MID(D5;FIND(„:“;D5;1)+1;2)/60)-(MID(C5;1;FIND(„:“;C5;1)-1)+MID(C5;FIND(„:“;C5;1)+1;2)/60))/24

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..