Na Trati a EET

Sobota 22 Duben 2017

Zastávka Na Trati v Olomouci – Hejčíně, restaurace U Anči a EET.

20170422105814_phap2plus_105814.jpg

Témata zdánlivě nesouvisející, ale tuto sobotu ano.  Na zastávku jsem došel poněkud dříve a tak jsem „zabrousil“ na hovězí polévku a malou kofolu do nedaleké restaurace. Vzápětí si ke stolu přisedla k sobotnímu obědu starší dvojice a dala se do rozhovoru s provozním. A téma ? Nad restaurací jsou nájemní byty, kde ještě donedávna zmíněná dvojice bydlela.

Už tomu tak není. Majitel jim předložil nájemné, které je přimělo k vystěhování a co je paradoxem, na jejich místo se nastěhovala skupina nepřizpůsobivých (kalkul majitele ale nevyšel). Noví nájemníci neplatí, ničí zařízení domu a majitel na oznam provozního, že je lecos v nepořádku jen vydává zaměstnacům restaurace s poněkud nesplnitelné příkazy. Například vysklené vstupní dveře po opravě vydrží tak řádově jen dny a odpadky jsou všude.

Osud si prostě zahrál a namísto spořádané dvojice starší ale očividně rozumných nájemníků co nájemné platila si nastěhoval do baráku majitel na jejich místo nemakačenky, kteří dle původního předpokladu (což byl určitě kalkul majitele) podporu na bydlení nedostali, ale zřejmě jim to v bydlení zde prostě nevadí a majitel bytu má dost obtížně řešitelný problém, leč jsou i nebývale agresivní.

A ještě k zmíněnému EET.

Pan provozní byl neustále s úsměvem i při terminálu EET. Na oněch 40,-Kč automaticky účtenku vydal, což je zde zavedeným pravidlem.

Příspěvek byl publikován v rubrice S Kamerou na cestách se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *