OpenShot Prezentace

Spread the love

Tvorba vzpomínkové prezentace například životnímu jubileu
Příprava scénáře:
Jistě by si dotyčný, co prezentaci o jiném rodinném příslušníkovi rodiny – oslavenci zařizuje obsah a rád by zařadil v vzestupné řadě všechny dostupné snímky, to znamená od prvních dostupných po desítky let zapadlé v nějakém rodinném albu.
Jelikož jde vesměs o snímky v papírové formě, lze tyto pečlivě nasnímat mobilem/tabletem a postupně je ukládat pro použití právě při podobné příležitosti.

Je vhodné takto pořízené snímky ukládat postupně a v hierarchii životní etap do předem vytvořených složek (adresářů) na úložném médiu v podobě klíčenky v maximálním možné rozlišení, což dnes zvládne nejen váš mobil/tablet, pokud jste v hledáčku objektivu při snímaní ctili co nejmenší nasnímané okraje s názvoslovím pro označení a odlišení jednotlivých snímků při nafocení po jejich seskupení si poradí již samotné digitální zařízení při generování snímků si s tím nemusíte vůbec lámat hlavu. Uděláte například snímky z alba od prvního roku do nástupu do školky a názvy snímků pro další zpracování editorem obrázků budou mít zprava doleva: příponu *.jpg, v dalším tzv.časovou značku s datem pořízení oné jejich digitální podoby.

Zpracujte v textovém editoru po řádcích začínající názvem související složky a na následujícím řádku uveďte zmíněnou kopií značky názvu digitální fotografie (před příponou *.jpg) a k tomu krátký výstižný text.

Takto uložené snímky budou nezřídka potřebovat především z Vaší strany opatření stručným popisem, například:
narozeni-skolka
****0001.jpg, První snímek oslavence na nočníčku (1988).

Ve výsledné prezentaci představuje každý daný snímek jedno políčko na stanovené 4 sek. zobrazení a počet políček (snímků) není v podstatě limitující.

Výslednou prezentaci je samo sebou ozvučit a to vstupu předem namluveného slova, hodny scénické a populární. Ale vždy pamatujte na tzv. stopáž, čili například 70 snímků po 4 sek. = 280 sec., potažmo záznam caa 5 minut. Přitom lze sladit délku záznamu definováním jiné výchozí hodnoty času zobrazení snímku, než jsou uvedené 4 sek. Kratší nikoliv a to kvůli čitelnosti vložených titulků i dokonce individuálně u skupinových snímků u křtů a svateb, kde může být popis i poněkud delší.

Máte-li uchovány vhodné i video sekvence. Zařaďte je taktéž do výše uvedeného seznamu. Těm bude vyhrazena samo sebou úměrně delší stopáž.

Příspěvek byl publikován v rubrice Linux, LinuxMint, Notebook, OpenShot, Python, TESTY se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: OpenShot Prezentace

  1. admin napsal:

    Náš jubilant se narodil zrovna do bouřlivého období Mistrovství světa v ledním hokeji 1972

    7. dubna 1972 (17:00) – Praha (Sportovní hala ČSTV)
    Branky Československa: 12:11 Jan Klapáč, 15:52 Jaroslav Holík, 16:06 Václav Nedomanský, 17:30 Vladimír Martinec, 19:40 Václav Nedomanský, 20:18 Jaroslav Holík, 22:55 Václav Nedomanský, 27:57 Július Haas, 29:19 Jiří Holík, 30:46 Václav Nedomanský, 33:21 Ivan Hlinka, 34:49 Július Haas, 35:05 Július Haas, 47:21 Ivan Hlinka, 49:36 Bohuslav Šťastný, 50:23 Jiří Holík, 54:05 Rudolf Tajcnár, 56:22 Jiří Holík, 56:28 Jiří Kochta
    Branky Švýcarska: 55:27 Gérard Dübi
    Rozhodčí: Haley (CAN), Tegner (SWE)
    Vyloučení: 3:7 (4:0)
    Diváků: 10 079

Napsat komentář