OpenShot – Vytvářejte dynamické titulky

Spread the love

Praktické využití efektů animovaných textů je nesporné, jediné, co vás bude pronásledovat je čas na generování až tisíců souvisejících obrazovek prostřednictvím externích modulů jako je Blender –classic a náročnost na čas. Existuje Cloudové řešení.

Existuje praktický koncový bod API ( /projects/<id>/title/ ), který umožňuje vytvořit dynamický souborový objekt SVG a automaticky jej přidat do seznamu objektů File vašeho projektu. Toto je snadný způsob, jak generovat tituly SVG bez vlastního programování na vašem backendu.

Omezení s vykreslováním SVG

Zatímco většina vlastností SVG je respektována, některé textové efekty a pokročilé vlastnosti jsou ignorovány. Pokud máte problém s vykreslováním titulku SVG, můžete ho zkusit zjednodušit nebo rozdělit titul do více souborů SVG (a navrstvit je pomocí různých objektů File a Clip v OpenShot Cloud API).

Soubory SVG

Doporučujeme také vytvořit šablonu souboru SVG v desktopovém vektorovém programu (jako je Inkscape ), s již nastaveným písmem, velikostí textu, barvou, tahem a výplní. Jedná se o jednoduchý textový/XML formát souboru, který lze snadno upravit jakýmkoli programovacím jazykem. Nahraďte text na svém back-endu pro každý titul a nahrajte jej jako nový soubor do OpenShot Cloud API. Nyní můžete tento soubor přidat na svou časovou osu jako klip a ujistěte se, že jej umístíte na stopu/vrstvu nad ostatní klipy, takže se zobrazí nahoře.

Příklad obsahu SVG

Příspěvek byl publikován v rubrice Linux, LinuxMint, Notebook, OpenShot, TESTY se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář