Operační systém

Údržba a aktualizace a neb, co s tím, když něco „nešlape“ …

 • Aktualizace
Expand All | Collapse All
 • 1. Avast Free Antivirus
   

  Volná verze (neplacená, s možností bezplatného užívání) je dispozici zde: Avast Free Antivirus. Stačí tedy jen stáhnout aktuální verzi na svůj počítač do složky, zpravidla "Stažené" a následně kliknutím na stažený soubor spustit instalaci. Po ukončení instalace je třeba počítač restartovat. Po restartu spustit test a a zkontrolovat v menu programu bezplatnou registraci platnou e-mail adresou na další rok.

  More
  Was this answer helpful ? Yes(1) / No(0)
  Viewed 126 Times No Comments
 • 2. Mozilla.cz
   

  Česká komunita uživatelů aplikací Mozilly: webový prohlížeč a klient pro e-mail poštu.

  Může být přínosem především u starších počítačů s operačním systémem MS Windows (MS Windows XP), kde tak lze nahradit webový prohlížeč Micsosoftu, který u MS Windows XP končí bohužel kvůli již dávno ukončené podpoře aktualizací někde na verzi 8 (Windows XP opravdu končí. Nezvládne Internet Explorer 9 ani nové), což způsobuje nekomatabilitu, pády os MS Windows XP a to není problém jedinný.

  More
  Was this answer helpful ? Yes(1) / No(0)
  Viewed 105 Times No Comments
 • 3. LibreOffice
   

  Stáhnout LibreOffice: balíček volně šiřitelných kancclářských aplikací.

  More
  Was this answer helpful ? Yes(1) / No(0)
  Viewed 110 Times No Comments
 • 4. CCleaner
   

  CCleaner - Stáhnout nástroj pro údržbu operačního systému (zbaví vašeho miláčka nepotřebného a zpomalujího balastu)

  More
  Was this answer helpful ? Yes(1) / No(0)
  Viewed 125 Times No Comments
 • 5. Google login: Buďto Mozila, nebo Google !
   

  V nedávné době jsem přeistalovával operační systém na počítači a následovala Aktualizace, které jsem to jako obvykle věnoval s velikou pečlivostí. Do nově předinstalovaného funkčního systému jsem již ze zkušenosti přidal běžně užívaný základ (Operační systém), obsahující vše podstatné pro kancelářskou práci a prohlížení internetu. Následně při předávce majiteli notebooku jsem shledal, že nemá žádné vážné námitky a na místě si měl možnost a také tak učinil, že si základní funkce (v jeho pojetí webové stránky, implicitně seznam.cz a jediný mnou preferovaným prohlížeč) ve webovém prohlížeči vyzkoušel. Při instalaci jsem samo sebou neopoměl ani instalaci rozšíření i pro přístup online k bankovnímu účtu pro jím preferovanou banku. Byl jsem záhy nemile překvapen sdělením („z davu“), že mnou předinstalovaný prohlížeč si po spuštění vynucuje login/password, což mě přivedlo na myšlenku, že si uživatel přidal z vlastní iniciativy do systému prohlížeč jiný (další) a to nespíš google, kde je skutečně možno záhy po instalaci spatřit implicitně zobrazovaný dialog pro zadání login/password do účtu Google.

  Buďto Mozila, nebo Google !
  Těžko lze (nejde-li vskutku jen o drobnou osobní tvořivost) očekávat od Mozila Firefox s předvolbou nastavení stránky na seznam.cz potřebu hesla, pokud ovšem nechceme zrovna v dalším kroku po spuštění prohlížeče a příslušné jeho části úvodní stránky zadat přihlášení login/password do vlastní e-mail pošty.

  More
  Was this answer helpful ? Yes(1) / No(0)
  Viewed 121 Times No Comments
 • 6. MS Windows 7x64 Servis SP1 a pak že to nejde
   

  Microsoft sice značně omezil aktualizace pro MS Windows 7, ale pro verzi profesionál to prozatím funguje.

  More
  Was this answer helpful ? Yes(1) / No(0)
  Viewed 107 Times No Comments
 • 7. net stop wuauserv
   

  Win7 net stop wuauserv dává smysl, pokud naistalovaný operační systém po ukončení podpory co do aktualizace SP1 je nedostupná. Oprostí vás od otravné snahy při startu a ukončení o update OS Win7 a jeho SP1 a tím i prodloužení těchto dvou, což je prostě (není-li možno jinak) nadbytečných a nic neřešící operací.

  More
  Was this answer helpful ? Yes(1) / No(0)
  Viewed 104 Times No Comments
 • 8. Webový prohlížeč, Dafault, Pokud chcete změnu, tak tzv. od podlahy!
   

  Pokud (zřejme jako většina) máte naistalovám na notebooku operační systém Windows 8/10, tak ten implicitně poskytuje v něm integrovaný Microsoft Edge | Oficiální web prohlížeče pro Windows 10 | Microsoft. Ne všem toto provedení musí vyhovovat a tak hledáte až naleznete alternativu jinde, například webový prohlížeč, jak je popsáno zde: Windows 10 - výchozí prohlížeč - poradna Živě.cz a aletnativy k doporučenému ve Windows 10: Microsoft Edge: Windows 10: Jak nastavit webový prohlížeč Chrome/Firefox/Opera a další.

  Především bych doporučil webový prohlížeč pouze jeden.

  Pokud chcete změnu, tak tzv. od podlahy

  Původního se zbavit za předpokladu, že máte na flash staženu funkční instalaci toho alternativního, třeba Google: Stažení a instalace prohlížeče Google Chrome - Počítač - Nápověda.

  Je třeba operační systém oprostit od i zbytků toho předchozího (a to i z registrů operačního systému) nástrojem IObit Uninstaller - Best Software Uninstall Tool for Your Windows.

  Dále doporučuji restartovat !

  Po znovu spuštění operačního systému bude tento bez jakéhokoliv webového prohlížeče a máte tedy příležitost z flash naistalovat ten vybraný jako implicitně určený pro přístup k webu.

  More
  Was this answer helpful ? Yes(1) / No(0)
  Viewed 172 Times 1 Comment
 • 9. Acer eMachines E525-902G16Mi
   

  Hledat dle sériového čísla nebo SNID: 94510191516

  Download and Install the Acer System Information tool on your computer to autodetect your Serial Number or SNID.

  More
  Was this answer helpful ? Yes(1) / No(0)
  Viewed 87 Times 1 Comment
 • 10. Win7, UpdatePack7R2
   

  UpdatePack7R2: offline aktualizace Windows 7 a Windows Server 2008

  More
  Was this answer helpful ? Yes(1) / No(0)
  Viewed 44 Times 1 Comment