PC/HDD IDE, fotky z 2012

Dávno odložený stolní počítač, který má na svém IDE HDD důležité snímky z roku 2012 je dalším úkolem dne.

Že se po letech odložení pro nadbytečnost a nečinnosti počítače podaří jej korektně nastartovat příliš nevěřím (spíše pochybuji).

Pokud „pojede“ alespoň zdroj počítače, dá se využít jeho napájení pro instalovaný disk a níže uvedený adaptét (nebo jeho obdobu) na připojení k notebooku.

Adaptér USB 2.0 pro zařízení IDE (2,5 ‚a 3,5‘) a zařízení SATA (2,5 ‚a 3,5‘) umožňuje připojení pevných disků 2,5 ‚a 3,5‘ a optických jednotek CD / DVD-ROM, COMBO, DVD-RAM do počítače přes rozhraní USB 2.0.

Co je věcí klíčovou je „zdravotní stav“ samotného vestavěného hdd a tím i možnost vytěžit tam uložené fotografie a případně videa z digitálního fotoaparátu a dovolené v Gradači.

Příspěvek byl publikován v rubrice Diluvium. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 Response to PC/HDD IDE, fotky z 2012

 1. WebAdmin napsal:

  1/ systémová baterie na základní desce bude jistě out
  (to je samosebou po těch caa možná 6 ti letech korektní úvaha),
  lze ji samosebou poměrně lehce vyměnit, viz.:
  Jak vyměnit baterii v počítači

  2/ je nasnadě vzít v úvahu, že následkem degradace pasivních prvků na základní desce a posun jejich hodnot (především kondenzátory) mimo výchozí hodnoty neskýtá záruku jejich korekní funkcy v rámci monterboardu jako celku.

  3/ síťový zdroj může mít i přes naznačené výše jako jedinná součást počítače dostačující parametry a mohl by spolehlivě zajistit alespoň napájení harddisku s tím, že datové rozhraní bude pomocí uvedeného adaptéru připojit data na notebook a vytěžit ony fotky a vídea z roku 2012

  4/ k osudu samotného PC snad jen tolik:
  tím by jeho životnost vlastně skončila nadobro !!!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..