Celý úspěch je odvislý od kvality a délky samotného propojovacího kabelu, tedy stupně odstínění od vnějších vlivů okolí. Co lze vyčíst z kabelu v nákupních centrech je decibelová hodnota odstínění vesměs 70 – 90 dB. Pohledem na poslední dva řádky níže uvedené tabulky představují pásmo UHF !Útlum v pásmu UHF, který se přidává (viz .dva řádky s vyčleněnými pásmy) úměrně dle délky koaxiálního kabelu od rozbočovače k samotnému vzdálenému TV. U propojovacího kabelu se snažíme jeho délku jako zdroj dalšího potencionálního a nežádoucího útlumu úměrný délce na cestě TV signálu, minimalizovat !
Účastnický kabel Technetix RLA 1++ Class A++ Compliant-105dB/1GHz (není v prodeji)
Na vstupu set-boxu/TV by měla být úroveň 50dBμV. 😀
Pokud to nemáte, jako že to opravdu nemáte čím změřit, zkontrolujte přípojku mechanicky a potom se musíte spolehnout, že v domovním rozvodu, kam zasahovat neodborně nesmíte, je vše ok.
V tabulce reprezentují vyčleněnou oblast dva podbarvené řádky pro pásmo UHF, tedy útlum kabelů na 100 m délky. Na caa 10 m déky = caa 1,3 – 1,7 dB nepřeklenutelného útlumu (pravý sloupec):U=20lg(U1/U2)
kde U=je poměrový výkon ve dB, U1=vstupní napětí v μV a U2= výstupní napětí v μV. Je-li U1>U2, U je záporné číslo a jedná se o útlum na pasivním členu rozvodu, ccž se týká našeho pasivního rozvodu, který je sestavený z pasivního antenního rozbočovače se ztrátou 3,5 dB + kabelu ke vzdálenému TV.. Eventuelní negativa útlumu: výsledný obraz tuhne a „kostičkování“ !!!