TP-Link M7200 4G LTE WiFi SIM GO 100GB

Spread the love

Máte tedy k dispozici limitovaný balík 100GB dat na 30 dnů na uvedeném rozhraní pomocí adaptéru TP-Link M7200 4G LTE osazenou SIM GO 100GB a potřebu monitorování WiFi připojení v reálném čase jako potřeba hlídání limitu přenesených dat na mobilním připojení prostřednictvím TP-Link M7200 4G LTE + SIM GO 100GB vytvořením skriptu.

Máme tedy k dispozici jako základ předvolené WiFi připojení jenž v tomto případě můžeme považovat za server:

5q

TIP: Pokud jste jméno a heslo Wi-Fi v minulosti měnili a už si ho nepamatujete, obnovte modem do továrního nastavení. Přihlašovací údaje na štítku začnou opět platit.

Povolte snapy na Linux Mint a nainstalujte lcavassa-iperf (vycházející ze známého nástroje na monitorování ZABBIX, jenž se jeví pro náš účel jistě zajímavou alternativou

V Linux Mint 20 je třeba před instalací Snap odebrat /etc/apt/preferences.d/nosnap.pref . To lze provést z příkazového řádku:
root@portable-UL20FT:~#
apt install iperf
// lcavassa-iperf 3.1.3 od Lorenzo Cavassa (lcavassa) nainstalovánor      // apt install firewalld

root@portable-UL20FT:~# apt search iperf
i iperf - Internet Protocol bandwidth measuring tool
i iperf3 - Internet Protocol bandwidth measuring tool
p libiperf-dev - Internet Protocol bandwidth measuring tool
i A libiperf0 - Internet Protocol bandwidth measuring tool
root@portable-UL20FT:~#

  • shell skript, který v reálném čase monitoruje jednotlivé rozhraní na linuxovém serveru: lze vytvořit vše potřebné za předpokladu, že budeme monitorovat denní Trafic jednotlivých klientů jako celku.
Příspěvek byl publikován v rubrice Linux, LinuxMint, Mobil, NET, Notebook, PHP, TESTY se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář